چرا عمران آنلاین تعطیل شد؟

0

نوشتن در این مورد خیلی برای من سخته، دلیلش هم زیاد پیچیده نیست، پروژه‌ای که بیش از 2 سال براش تلاش کردم به دلیل عدم رشد و بازدهی تعطیل شد، تعطیل کردن این سایت بزرگ‌ترین شکست من در دنیای وب بود.

از زمان آشنایی من با اینترنت و اولین سایتی که راه انداختم بیشتر از 10 سال میگذره و تجربه من روز به روز بیشتر میشه، پروژه‌های زیادی راه انداختم و همه به نوعی شکست خوردن، از سایت دانلود نرم افزار و فیلم و موسیقی بگیر تا سایت‌های آموزشی و علمی، تمام شکست‌های من یک دلیل دارد و نه بیشتر…

اوایل به دلیل بی تجربگی بود و اگر راحت تر بخوام در موردش بنویسم، بچه بودم. اما دلیلی که باعث شد عمران آنلاین رو تعطیل کنم نا توانی من در تجاری سازی این سایت بود، بر خلاف همکاران و رقبا تمام محتوا این سایت رایگان بود و اینکه تنها روش درآمد این سایت تبلیغات بود.

توان هزینه کردن برای افزایش مخاطبین سایت رو نداشتم و جذب مخاطب از گوگل هم محدودیت‌هایی دارد که شاید در جریان باشید، خلاصه اینکه سایت با تبلیغاتی که داشت صرفاً می‌توانست به حیات خودش ادامه بدهد و با توجه به وضعیت اقتصادی من تصمیم گرفتم که سایت رو تعطیل کنم، غریبه که نیستید خواستم بفروشم اما مشتری خوب پیدا نشد، به همین دلیل سایت تعطیل شد.

حالا هم دیگر هیچ پروژه‌ای به جز همین وبلاگ ندارم و نمی‌خواهم که داشته باشم، فضای وب فارسی کمی درهم است و من توان تنفس و ادامه در آن را ندارم، پس به صورت فریلنسری برای ملت کار می‌کنیم و ادامه می‌دهیم.

البته باید بگم که عمران آنلاین روی همین دامنه وبلاگم متولد شد و بعداً براش اسم انتخاب کردم و دامنه خریدم، این سرنوشت خیلی از سایت‌های ایرانی هستش که به امید آموزش رایگان وارد میشن اما بی‌رحمانه کنار گذاشته می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه‌های فینگلیش و اسپم تأیید نخواهد شد