کتاب عکاسی مقدماتی اثر اسماعیل عباسی

0

عکاسی یک از هنرهایی است که همه ما عاشق آن هستیم و دوست داریم از خودمان یا اطرافیانمان عکاسی کنیم، این هنر با دوربین تلفن‌های همراه هوشمند امروزه که دوربین‌های با کیفیتی نسبت به نسل‌های گذشته دارند، بیشتر هم شده است. دلیل معرفی این کتاب هم بسیار ساده است! می‌خواستم عکاسی را به صورت آماتور شروع کنم اما هیچ منبعی برای انتخاب دوربین، تفاوت لنزها، نوع دوربین‌ها و… به‌صورت جامع سراغ نداشتم.

مثل اکثر روزهایی که با گوشی و بالأخص اینستاگرام درگیر بودم با صفحه خانم مهشید مهاجر آشنا شدم که نمونه کارها و ویدیوهای آموزشی خودشان را در آن منتشر می‌کردند، در یکی از ویدیوهای آموزشی کتاب عکاسی مقدماتی اثر اسماعیل عباسی را معرفی کرده بودند، با توجه به کیفیت آموزش و تصاویر صفحه اینستاگرام ایشان تصمیم به خرید این کتاب گرفتم و مانند همیشه از دیجی کالا سفارش دادم.

از بحث‌های تکراری تأخیر ارسال دیجی کالا که این روزها بیشتر هم شده است بگذریم به خود کتاب می‌رسیم، کتابی که بنده تهیه کردم 45.000 تومان قیمت داشت که بعد از خرید من، در دیجی کالا تخفیف خورد 🙁 باید همین اول کار اشاره کنم که ارزش تک تک ریالی که برایش خرج کردم را دارد، برای افرادی مثل من که هیچ چیزی از عکاسی و لنز نمی‌دانند کتاب بسیار مفید و غنی می‌باشد که نکات را با استفاده از تصاویر رنگی به خوبی بیان نموده است.

الآن که این مطلب را می‌نویسم بیش از نصف کتاب را مطالعه کرده‌ام، ایرادات جزئی فنی از نظر من وجود دارد که نمی‌شود درباره‌اش بحث کرد، چون شاید سلیقه من این‌طور می‌باشد اما درباره‌اش توضیح می‌دهم: کتاب در برخی صفحات به تکرار می افتد و مطالب توضیح داده شده به صورتی که لازم نیست تکرار بشوند، تکرار می‌شوند! امیدوارم منظورم را توانسته باشم ارائه کنم…

کتاب دارای 7 بخش متفاوت می‌باشد که توانسته است تمامی موضوعاتی که در اول کار به کارمان می‌آید را معرفی و توضیح دهد، حالا می دانم که چه دوربینی برای اول کار باید تهیه کنم و می‌توانم راحت‌تر انتخاب کنم، مشکل اینجاست که باید پول‌هایم را جمع کنم و بعد از خدمت تقریباً مقدس سربازی دوربین را خریداری کنم، الآن بخرم دوربین فقط خاک خواهد خرد و مهم‌تر اینکه اصلاً پول خریدش را هم ندارم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه‌های فینگلیش و اسپم تأیید نخواهد شد